שיחה ראשונה חינם

03-9505920

במקרים דחופים

052-6023388

לשליחת הודעה ,
נא מלא את כל השדות למטה:

  פטנטים

  פטנט הוא אחד הנכסים המוערכים ביותר והקריטיים ביותר עבור מובילי שוק. הפטנט מאפשר יתרון תחרותי, גורם מבדל ומונופול זמני על יישום או טכנולוגיה. גם בתחום הטכנולוגיה והתוכנה, חברות ישראליות רבות הצליחו למנף את הפטנטים שלהם ולהירכש על ידי חברות מחו"ל. כל אחד יכול להחזיק בפטנט, אולם כל שלב בתחום הפטנטים טומן בחובו אתגר מסוג אחר. ב-JH משרד עורכי דין, תקבל מענה מקיף ולווי החל משלב הבחינה והערכה ראשונית של ההמצאה ויישומיה המסחריים אשר כוללת בדיקת prior art שתפחית את ההסתברות לקיום של פטנט זהה ולחסוך הוצאות של הגשת הבקשה. בחירת סוג הבקשה וניסוחה, לרבות טענות (claims) ותרשימים , הטריטוריה והגוף הבוחן: ישראל, ארה"ב, בינ"ל (PCT) .טיפול בהתנגדויות של בוחן הבקשה במשרד הפטנטים. במקרה הצורך, אנו נדע להגן על ההמצאה שלך מפני העתקות או שימוש בלתי מורשה ולהשיג לך את הפיצוי הכספי ההולם במקרה כזה.

  סימן מסחר

  סימן מסחר הינו סימן אשר נועד לשמש את קהל הלקוחות הפוטנציאלי לזיהוי היצרן של המוצר אשר נושא אותו. ככל שאותו סימן מסחר הינו בעל מוניטין משל עצמו, כך יעדיפו הלקוחות לרכשו, וזאת בשל האמון שהם רוחשים כלפי הסימן ויצרן המוצר הנושא אותו. על פי פקודת סימני המסחר (נוסח חדש), התשל"ב-1972, סימן המסחר מוגדר כאותיות, ספרות, מלים, דמויות או אותות אחרים או צירופם של אלה, בשני ממדים או בשלושה. המדובר לרוב בשם הלוגו או המותג של העסק המסחרי ו/או צורת הגרפיקה המצורפת אליו.

  מטרת רישום סימן המסחר

  עקרונית, אין חובה לרשום את סימן המסחר, אולם רישום סימן מסחר מקנה לבעל הסימן זכות ייחודית לשימוש בסימן על המוצר שלגביו הוא נרשם, וכן את ההגנה הרחבה ביותר על פי הפקודה כלפי כל מי שמפר סימן זה, דהיינו: כל מי שעושה שימוש בסימן אשר זהה לסימן המסחר או הדומה לו עד כדי הטעייה, וזאת ללא קבלת הרשאה מבעל הסימן.

  במקרה של הפרת הסימן הרשום, יוכל בעל הסימן לתבוע את מפר הסימן ולבקש לקבל (בין היתר) הן  צו מניעה והן צו פיצויים, וזאת אף ללא צורך להוכיח כי הסימן אכן רכש מוניטין משל עצמו. זאת, להבדיל מבעלים של סימן מסחר "מוכר היטב" אך שאינו רשום, אשר אף הוא יוכל לתבוע את מפר הסימן על פי הפקודה, אך לשם כך יהא עליו גם להוכיח את קיום המוניטין של הסימן שלו, דבר שאינו פשוט כלל. בנוסף, הוא יהיה זכאי לתבוע צו מניעה בלבד, ללא קבלת צו לפיצויים.

  לעומת זאת, סימן מסחר שאינו רשום אך גם אינו מוכר היטב, אינו זוכה כלל להגנת הפקודה, אם כי ניתן להגן עליו באמצעות עילות תביעה אחרות. העיקרית שבהן הינן עוולת גניבת העין המצויה בחוק עוולות מסחריות, התשנ"ט-1999, אשר דורשת הן את הוכחת קיום מוניטין לגבי הסימן, והן את הוכחת הטעייה ברמה העובדתית וברמה המשפטית.

  כיצד רושמים סימן מסחר?

  כדי לרשום סימן מסחר, יש להגיש בקשה לרישומו בפני רשם סימני המסחר, בצירוף דוגמה של הסימן, ולשלם את אגרת הרישום. סימן המסחר נרשם לגבי מוצר מסויים, במסגרת 45 סוגים שונים אפשריים של מוצרים. ניתן לרשום את סימן המסחר לגבי יותר מסוג אחד של מוצרים, אך הדבר כרוך בתשלום אגרה נפרדת לגבי כל אחד מהסוגים הללו. משהוגשה הבקשה, היא נבחנת על ידי רשם סימני המסחר, אשר בודק האם הסימן כשיר לרישום בהתאם לתנאי הפקודה, ובעיקר האם הסימן הינו בעל אופי המבחין בין המוצר של בעל הסימן, למוצרים אחרים מאותו הסוג (סעיף 8 לפקודת סימני מסחר).

  במידה והסימן עבר את מבחן הרשם, הוא מועבר לפרסום על מנת לאפשר לציבור להגיש התנגדות לרישום הסימן, וזאת במשך 3 החודשים שלאחר מועד הפרסום (סעיף 24 לפקודת סימני מסחר).  במידה ומוגשות התנגדויות, הרשם דן ומכריע בהן לאחר שהצדדים מביאים בפניו את טיעוניהם. במידה ולא הוגשו התנגדויות, או במידה והן הוגשו אך נדחו, יירשם הסימן בפנקס סימני המסחר, כאשר תחילת תוקף הרישום הינה רטרואקטיבית למועד הגשת הבקשה. משך תוקף הרישום הינו ל-10 שנים, וניתן להאריכו לאחר מכן  ל-10 שנים נוספות, וזאת שוב ושוב ללא הגבלה.

  לפיכך, מומלץ לכל מי שמעוניין להגן באופן המיטבי על סימן המסחר שלו, לרשמו כדין בפנקס סימני המסחר. לשם כך, כדאי להיעזר בעו"ד הבקי ומיומן בתחום, אשר יוכל לסייע ברישום הסימן באופן יעיל ומהיר ככל הניתן.

  שמופצים בשמך. הגנה על סימני מסחר בעולם המסחרי, מקבילה להגנה על גניבת זהות בעולם הפרטי-צרכני. בסביבה עסקית שהופכת יותר מחוברת, תחרותית ומסחרית, אכיפת מותג (Brand Enforcement) חיונית, בראש ובראשונה, במניעת תחרות בלתי הוגנת – שמבוססת על זיופים, מצגי שווא או העתקות. במציאות גלובלית של ימינו, אכיפה מורכבת זו מתנהלת בחדרי ישיבות, בבתי משפט ובנקודות המכס בנמלי העולם. ב-JH משרד עו"ד תוכל לקבל את השירותים המשפטיים הבאים: ייעוץ וליווי משפטי משלב החיפוש המקדים ועד לרישום שמות מסחר ותנאי רישוי עבורם, רישום והגנה על Trademark סימני מסחר טקסטואליים, וTrade-dress  (סימנים גראפיים).הגשת תביעות בישראל ובחו"ל בגין הפרות או שימוש ביישומים נושאי סימני מסחר שלא כדין.הגנת "סימן מסחר מוכר היטב", במקרים של היעדר סימן מסחר רשום.

  ​מדגמים

  מדגם רשום מדגם (design) או עיצוב תעשייתי (industrial design) נועד לספק הגנה לאסתטיקה ולעיצוב החזותי של חפצים שעיצובם אינו נגזר ישירות מהפונקציונאליות שלהם. JH – משרד עורכי דין, יסייע לכם ברישום של מדגמים גם עבור ממשקי משתמש, דמויות במשחקי מחשב, מסכים של אפליקציות או הדמיות תלת מימד. באופן זה אנו מאפשרים לחברות ומפתחים להישאר במסלול המהיר של פיתוח מוצרים. כמו כן נוכל לסייע לך במתן השירותים המשפטיים הבאים: ליטיגציה וייעוץ משפטי בתהליכי רישום מדגם, בהגנה עליו, טיפול בהפרות ורישוי של זכויות. הערכה וניהול סיכונים הכרוך ברישום ופרסום של מדגם במדינות יעד שונות.

  על-פי פקודת הפטנטים והמדגמים, ניתן לרשום מדגם על כל חפץ או מוצר תעשייתי, חדש או מקורי, בעל צורה, עיצוב או קישוט הבולטים לעין ובלבד שהוא טרם שווק, פורסם או נמכר בישראל למועד הגשת הבקשה לרישום. כך למשל ניתן לרשום מדגם על תכשיט, בגד, רהיט, חפץ (גאדג'ט), צעצוע, כלי נגינה, כלי עבודה וחפצים ומוצרים דומים. כן ניתן לרשום מדגם על סדרת חפצים המהווה מערכת בלתי נפרדת.
  חשוב מאוד להבין לעניין התנאי של רישום מדגם רק באם טרם שווק או פורסם, משום שאם חפץ או מוצר תעשייתי הוצג בדרך פומבית כלשהי, כגון בעיתון, בתערוכה, לגורמים שלא התחייבו קודם לכן בחובת סודיות או אפילו באתר אינטרנט שאינו ישראלי, לא ניתן לרשום עליו מדגם. הרישום אינו כללי, אלא ספציפי לפי סיווג החפץ או המוצר התעשייתי לגביו מבוקש רישום המדגם.

  ההגנה במסגרת הרישום

  חפץ או מוצר תעשייתי שנרשם לגביו מדגם על-ידי הרשם וניתנה לבעל הזכויות בו תעודת רישום נהנה מהגנה של חמש  שנים, אשר ניתנות להארכה לאחר מכן, אך לא מעבר ל-15 שנים, שהן תקופת המקסימום להגנה על מדגם בישראל ובתנאי שהאגרות הנדרשות לתשלום שולמו במועדן.

  ההגנה הינה טריטוריאלית ולכן תקפה אך ורק בתחומי מדינת ישראל. במידה ורושם המדגם מעוניין להרחיב את ההגנה גם לטריטוריות אחרות, עליו לרשום מדגם נפרד בכל מדינה ומדינה. עם זאת, במידה ומדובר במדינה, שכמו מדינת ישראל, חתומה על אמנת פריס, תהליך הרישום שונה והרישום הינו רטרואקטיבי לתאריך בו הוגשה הבקשה הראשונה לרישום.

  ג'ני חבשי, משרד עורכי דין עוסק בקניין רוחני, פטנטים, סימני מסחר, מדגמים וייצוג תובעים ונתבעים. פנו אלינו בכל שאלה ונשמח לסייע במייל: jeny@habashi-law.co.il, טלפון: 052-6023388

  האמור לעיל הינו בגדר מידע כללי בלבד ואינו בא להחליף ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית הדרושה, בדרך כלל, טרם נקיטת הליכים משפטיים.

  לשליחת הודעה,
  נא מלא את כל השדות למטה:

   /*')">*/ /* */
   פרסום עורך דין באינטרנט פרסום עורך דין באינטרנט
   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support