שיחה ראשונה חינם

052-6023388

לשליחת הודעה ,
נא מלא את כל השדות למטה:

  מסוי עירוני ארנונה

  ארנונה מהווה מיסוי עירוני לכל דבר, שהרשות המקומית גובה מהמחזיק בכל נכס מקרקעין, בהתאם לתעריפים שקבעה מועצת הרשות המקומית בצו הארנונה. זהו מיסוי עירוני כללי, המשולם תמורת סל השירותים של הרשות המקומית ולא נגד תמורה ישירה. תעריפי הארנונה נקבעים לפי השימוש בנכס ואין להעלות אותם מעל תעריפים מרביים שנקבעו בתקנות, בלי אישור מראש מאת שרי הפנים והאוצר. יחד עם זאת, הפחתת ארנונה מתאפשרת במקרים מסוימים ותחת תנאים מסוימים.

  לעומת הארנונה, המהווה כאמור מיסוי עירוני כללי, אגרות והיטלים משולמים לרשות המקומית כנגד תמורה כלשהי למשלם. התמורה יכולה להתבטא במתן שירות כגון רישיון לתלות שילוט על העסק, נגדו משולמת אגרת שילוט; או בביצוע תשתיות, כגון סלילת כביש או מדרכה, תמורתם תגבה הרשות המקומית היטל סלילה או דמי השתתפות. ברוב המקרים התעריף לא ישקף את עלות השירות, אלא את החלק היחסי של המשלם מתוך סך העלות של אותו שירות לכלל המשלמים. בעבר היו נפוצים דמי-השתתפות בהוצאה האמיתית של העירייה להנחת התשתית המשרתת את הנכס של המשלם. כיום ברוב היישובים המגמה היא אגרות והיטלים המחושבים כחלק יחסי וממוצע מהעלות הכוללת ולא לפי ההוצאה המיוחסת לנכס הספציפי.

  מיסוי עירוני כולל גם אגרת מים או אגרת ביוב לפי כמות המים הנצרכת. במרבית היישובים עבר משק המים והביוב מהרשות המקומית לתאגיד עירוני למים וביוב, הגובה את התעריפים שקבעה רשות המים.

  תשלומי מיסוי עירוני הם נדבך חשוב ומשמעותי בהוצאות של כל עסק. הן בהוצאות הקבועות והשוטפות, כגון ארנונה או אגרת מים וביוב, ובפרט באגרות והיטלי פיתוח שהם תשלומים ניכרים בגין בניה חדשה או תוספות בניה. לכן בדיקה נאותה של האפשרויות החוקיות להקטין את הנטל הכבד שמהווה מיסוי עירוני על כל עסק, עשויה להניב תועלת רבה ולהביא לחיסכון כספי ניכר.

  משרדנו מתמחה בבדיקת כל סוג של מיסוי עירוני, לרבות היטל השבחה ותשלומים נוספים לרשויות המקומיות ותאגידים עירוניים, וצבר במשך השנים ניסיון רב והישגים משמעותיים בהפחתה של תשלומי מיסוי עירוני, בהליכים משפטיים ובהסכמי פשרה מול נציגי הרשויות. המשרד מתמחה גם בתביעות ייצוגיות נגד רשויות מקומיות ותאגידים הגובים תשלומי חובה, כאשר מתגלה חריגה מסמכות הגורמת למיסוי עירוני מופרז לקבוצה גדולה של נישומים.

  הבדיקה של חיובי מיסוי עירוני נעשית בעזרת מאגרי מידע ייחודיים שחלקם פותחו במיוחד עבור המשרד, הכוללים חקיקה מוניציפאלית ומידע היסטורי אודות התשתיות העירוניות, תחשיבים, צווי ארנונה וחוקי עזר מהשנים הקודמות, ועוד. בנוסף נעשית אינטגרציה בין נתוני השטחים והשימושים בנכס ובין הוראות החקיקה המוניציפאלית, אל מול הוראות חקיקה ראשית ופסיקה המגבילים את סמכותה של העיריה להטיל או לייקר תשלומי מיסוי עירוני בנסיבות הרלבנטיות לכל נכס.

  פנו אלינו בכל שאלה ונשמח לסייע במייל: jeny@habashi-law.co.il, טלפון: 052-6023388, 03-9505320

  האמור לעיל הינו בגדר מידע כללי בלבד ואינו בא להחליף ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית הדרושה, בדרך כלל, טרם נקיטת הליכים משפטיים.

  לשליחת הודעה,
  נא מלא את כל השדות למטה:

   פרסום עורך דין באינטרנט פרסום עורך דין באינטרנט
   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support